Herkes için Finans

EĞİTİMİN AMACI:
Temel düzeyde genel ekonomi ve işletme bilgisi ile birlikte, muhasebe temelli finans kavramlarını aktarmak suretiyle katılımcıyı karşılaşabileceği tüm parasal durum ve işlemlere hazırlıklı ve donanımlı hale getirmektir.

KİMLER KATILABİLİR :
Gelecekte veya halen ticaret, yöneticilik yapmayı düşünenler, birikimlerini değerlendirmek isteyenler ya da birikim yapmaya çalışanlar, ekonomi haberlerini anlamak isteyenler, parayı ve onu kullanmasını sevenler…

Sertifika Hakkında: 

Toplam 36 saat dersten oluşan ve 12 hafta sonu sürecek programa %70 oranında devamlılık gösteren ve program bitiminde sunulan teknikler doğrultusunda kurmacanın gereklerini yerine getiren katılımcılara Beykoz Üniversitesi tarafından sertifika verilecektir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

  1. Temel Ekonomi ve Finans Kavramları
  2. Temel ve Basit Mali Tabloların Okunması Yordamları
  3. Pazar, Piyasa ve Borsa Kavramları ve İşleyişleri
  4. Paranın Zaman Değeri ve Finansal Aritmetik
  5. Döviz, Hisse Senedi ve Para Piyasaları ile Fiyatlandırma
  6. Şirket Değeri Hesaplama
  7. Banka ile Şirket – Şahıs İlişkileri İncelikleri
  8. Yatırımcı Psikolojisinin Temelleri ve Sık Yapılan Hatalar

Eğitim Yeri: Beykoz Üniversitesi Rektörlük Yerleşkesi

Eğitim Süresi:  Eğitim 2 gün, 16 saat sürelidir. 24-25 Kasım 2018

Şerif Elender

1959 yılında Kilis’te doğdu. Kilis Ortaokulu, Kabataş Erkek Lisesi, İTÜ MMF Makine Bölümü (Tamamlanmadı) ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde öğrencilik yaptı.

Londra’da Ticari İngilizce eğitimi aldı. SPK Temel ve İleri Düzey Uzmanlık Sertifikalarım vardır.

Çalışma hayatına öğrencilik dönemlerinde “Satıcı ve sonrasında Pazarlama Eğitimcisi” olarak başladı. Asıl mesleği olan Finansman işine ise lisans eğitimini tamamladıktan sonra Kapalıçarşı’da  altın ve döviz ticareti yaparak başladı. 1991 yılında askerlik görevini tamamlaması akabinde Çukurova Grubu’nda “Finansman ve Dövizli İşlemler Müdürlüğü” yaptı. Aynı zamanda bu gruba ait Marmara Döviz A.Ş. isimli yetkili müessesinin Kurucu Ortak ve Genel Müdürlüğü’nü icra etti.

Çukurova Grubu’ndan ayrıldıktan sonra, önce FED Training’de eğitimci ve danışmanlık, ardından ‘bilgisayar imalat ve yazılım’ sektöründe Mali İşler Müdürlüğü, Hak Menkul Değerler A.Ş.’de Dealer, ECU Eğitim Danışmalık Ltd Şti’nde ortak ve yönetici, Gezi İstanbul ve Kıran Mimarlık’ta yönetici ve danışman, Delta Mutfak Ltd. Şti’nde üst düzey yönetici, Cenay Grup’ta yönetici ve danışman, ACD İnşaat Ltd. Şti.’inde yöneticilik  ve danışmanlık görevlerini yerine getirmekte. 2010 yılından itibaren Namsal Gıda A.Ş.’nin yönetim danışmanlığı yürütmekte.

Yüklendiğim yönetimsel görevlere ilaveten 20 yıldır STRATA Training & Consulting bünyesinde onlarca kamu ve özel bankalar ile uluslararası büyük şirkete eğitim ve danışmanlık hizmeti vermekte.

2004 yılından bu yana MSGSÜ’nde FEF İstatistik Bölümü öğretim görevlisi sıfatıyla “Finansman ve Yatırım Teknikleri”, “Muhasebe”, “Türkiye Ekonomisi” ile “Genel Ekonomi” derslerini vermekte.

LinkedIn’de düzenli yayınlanan“İşletme Sorunları” isimli dizi yazılarım ile “Ekonomi, Finans ve İş İdaresi” disiplinlerinin iş hayatındaki gerçek hikâyelerini ve dışarıya yansımalarını anlatmakta.

Program Ücreti:  1.250 TL  (+ KDV)

Ödeme Yöntemleri:

  1. Peşin / Havale / EFT
  2. Kredi Kartı (Bonus özellikli kartlara vade farkı alınarak taksit yapılabilmektedir.)

Hesap Adı: BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
IBAN: TR95 0013 4000 0155 4151 2000 01

Not: Tarafımıza yapılacak olan kayıt ödemelerinde, katılımcı adı ve program adının yazılması zorunludur. (Örneğin; “Ayşe Can – Yazmanın İncelikleri”)

Kayıt ve detaylı bilgi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Diğer sorularınız için bize her zaman gelisim@beykoz.edu.tr e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.